Loading...

Zegarek lotniczy to model bardzo popularny wśród mężczyzn. Zapomnieliśmy już, że kiedyś nosili oni zegarki na łańcuszku, wsunięte do kieszonki. Zegarki na pasku zaczęto produkować dla pilotów ze względów praktycznych.

Niezmiennie na czasie

Uznawano je za mniej eleganckie – zresztą nie były przeznaczone na specjalne wyjścia, ale miały się sprawdzić w trudnych, często wojennych warunkach. Jednak swoimi zaletami podbiły także serca przedstawicieli innych zawodów. Zegarki lotnicze charakteryzowały się większą niż w innych modelach kopertą, aby podczas lotu pilot nie miał trudności z odczytaniem godziny. Cyfry były najczęściej białe, umieszczone na jasnej tarczy. Zazwyczaj były fluorescencyjne, dzięki czemu można je było zobaczyć nawet w ciemności. Czytelność była ich najważniejszą cechę, której było podporządkowane wszystko inne. Obecnie tego typu zegarki również mają wielką rzeszę swoich wielbicieli. Jednym z modeli, który łączy wspomniane cechy z najnowszymi trendami jest IWC pilots watches.

Nie tylko dla księcia

Znakiem rozpoznawczym jednego z modeli tej linii jest niebieska tarcza. To zegarek z kolekcji Le Petit Prince, dla którego inspiracją była postać Małego Księcia z książki autorstwa Antoine’a de Saint-Exupéry. Zegarek ten wyposażony jest także w datownik i luminescencyjne wskazówki. Podobnie, jak w tradycyjnych zegarkach lotniczych i w tym znajdziemy chronograf. To manualny stoper, który w każdej chwili możemy uruchomić i zatrzymać – a robi się to jednym ruchem. Chronografy mają długą historię, ale częścią zegarka stały się dopiero w drugiej połowie dwudziestego wieku. Spotkamy je nie tylko w męskich, ale też w damskich modelach, zarówno w sportowych, jak i bardziej eleganckich zegarkach. Charakterystyczną cechą zegarków lotniczych jest również duża wytrzymałość i odporność na różnego rodzaju uszkodzenia, dlatego jest to propozycja dla osób wymagających, ceniących sobie produkty wysokiej jakości i elegancję. Zegarki z kolekcji IWC to jedne z najbardziej pożądanych modeli, które będą idealnym dodatkiem do najbardziej wytwornych kreacji.

Tagged : # # #