Loading...

Gdy na rynku wiele lat temu pojawiły się zegarki elektroniczne, to z miejsca znalazły one dużą liczbę zwolenników. Były to wówczas nowoczesne urządzenia, które zawładnęły naszą wyobraźnią.

Trudny wybór

Dziś te pierwsze modele już się mocno zestarzały, ale zegarki elektroniczne ciągle są popularne. Wielu z nas ma dylemat, jaki zegarek wybrać – elektroniczny właśnie, kwarcowy czy tradycyjny mechaniczny. Każdy z tych rodzajów ma swoje wady i zalety, a wybór zależny jest od naszych oczekiwań i preferencji. Zegarki kwarcowe bardzo precyzyjnie odmierzają czas, więc powinny je docenić osoby, dla których ważna jest punktualność. Należy jednak pamiętać, aby co jakiś czas wymieniać baterie, jeżeli taki zegarek ma działać niezawodnie. Zegarki z napędem mechanicznym charakteryzuje duża trwałość. Jeżeli wykonane są z wysokiej jakości stali i innych dobrych gatunkowo materiałów, to mogą nam służyć nie tylko przez lata, ale i dziesięciolecia, a nawet przechodzić z pokolenia na pokolenie.

Dobro luksusowe

Do nich zalicza się między innymi zegarki renomowanej marki IWC pilot, które mają klasyczny wygląd, a jednocześnie są nowoczesne i spełniają najbardziej wygórowane oczekiwania. Tego rodzaju zegarki kojarzą się także z luksusem, podkreślają prestiż ich posiadaczy. Na rynku dostępny jest ich bogaty wybór. Mogą się jednak czasem psuć i wymagać oddania do naprawy, często nie są zbyt odporne na trudne warunki atmosferyczne. Zegarki mechaniczne renomowanych producentów zaliczane są do dóbr luksusowych i ich cena często jest bardzo wysoka, co sprawia, że nie każdy może sobie na nie pozwolić.

Tagged : # # #