Loading...

Zegarki z serii IWC ingenieur to klasyczne, proste w formie modele. Linia ta jest nową odsłoną zegarków uchodzących za ikony lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku.

Dla wymagających

Zastosowano w nich jednak nowoczesne rozwiązania techniczne, dzięki którym spełniają najwyższe wymagania klientów. Jednocześnie bardzo swoją wytworną formą przypominają tradycyjne zegarki, które zaczęto produkować wiele lat temu. Ukrywają w sobie manufakturowy mechanizm, czyli taki, jak za dawnych lat, lub automatyczny. Zegarki, których podstawą jest klasyczny mechanizm, nakręca się ręcznie. Jest on coraz rzadziej spotykany, dlatego zegarki takie zyskują na oryginalności i stają się coraz bardziej pożądane. Mechanizm automatyczny „nakręca się” sam podczas ruchu ręki, więc jest wygodniejszy i bardziej praktyczny. Nie musimy bowiem martwić się, że przestanie odmierzać czas, jeśli o nim zapomnimy.

Niezawodność na lata

Jeżeli chcemy kupić zegarek z prawdziwego zdarzenia, który będzie nam służył niezawodnie przez długie lata, to wybierzmy taki od renomowanego producenta z długą historią. Na pozór tani i drogi zegarek mogą się niewiele różnić, ale nie o wygląd tylko chodzi. Ważny jest materiał, z jakiego jest wykonany i kunszt, z jakim go zrobiono, który jest efektem wieloletniego doświadczenia. Zegarki bowiem produkują także firmy zajmujące się modą, ale nie jest to ich główny produkt, więc przykładają mniejszą wagę do jakości produktu. Modele z serii IWC ingenieur mogą być wyposażone w stalowe bransolety lub w elegancki skórzany pasek. Do ich produkcji wykorzystuje się szkło szafirowe, które chroni kopertę. To od jego trwałości zależna jest solidność zegarka. Szkło szafirowe należy do najtwardszych, a uzyskuje się je w bardzo wysokiej temperaturze, dlatego doskonale chroni zegarek przed uszkodzeniami i jest stosowane w najlepszych modelach. Luksusowy zegarek to nie tylko praktyczny przyrząd, ale także elegancki i wytworny dodatek, który z czasem może nawet zyskiwać na wartości. To także zawsze dobry pomysł na prezent – niezależnie od okazji.

Tagged : # # # # #