Loading...

Wygląd zegarków na rękę wielokrotnie ewoluował na przestrzeni lat. Czasem można odnieść wrażenie, że ich producenci zapominają o praktycznej funkcji, jaką powinny spełniać czasomierze.

Postaw na funkcjonalność

Na rynku dostępne są zegarki o przeróżnych formach, niektóre z nich doskonale pełnią rolę biżuterii, ale trudno uznać je za praktyczne. Odczytywanie godzin na zegarze powinno nie sprawiać nam żadnych trudności, ale niektórzy producenci chyba o tym zapomnieli. Możemy bowiem spotkać zegarki, które pozbawione są cyfr, kreseczek odmierzających minuty czy po prostu wyposażone są w same wskazówki. Taki zegarek możemy założyć na przyjęcie, czy jakąś szczególną okazję podczas której nie musimy liczyć czasu, ale na co dzień raczej się one nie sprawdzają. Mężczyźni poszukujący zegarka idealnego, który łączy w sobie interesujący design z praktycznymi zaletami, powinni zainteresować się modelami lotniczymi. Ich charakterystyczna cecha to duży cyferblat oraz spore i wyraziste, a często także świecące w ciemności cyfry.

Najwyższa jakość

Zegarki te miały się sprawdzać w trudnych warunkach, są więc także bardzo solidnie wykonane. Do ich produkcji stosuje się najlepszej jakości materiały, do których można zaliczyć szkło szafirowe. To jedna z najtwardszych odmian szkła. Wykonaną z niego szybkę bardzo trudno zarysować i jest ona doskonałą ochroną także dla wnętrza zegarka. Najlepsze modele tego rodzaju zegarków wypuszcza na rynek między innymi marka IWC, która korzystając z klasycznych rozwiązań pozostaje w zgodzie ze zmieniającymi się trendami.

Tagged : # #